Dzień Dziecka z książką

Z okazji Dnia Dziecka dr hab. Mateusz Świetlicki udzielił wywiadu, w którym był pytany o rekomendacje książkowe dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, specyfikę oceniania książek w ramach Konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, działalność Pracowni Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej IFA UWr i Centrum Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży Wydziału Filologicznego, a także wydaną w ubiegłym roku książkę Next-Generation Memory and Ukrainian Canadian Children’s Historical Fiction: The Seeds of Memory (Routledge) i zredagowany wspólnie z dr Elżbietą Jamróz-Stolarską i dr hab. Agatą Zarzycką tom Navigating Children’s Literature Through Controversy: Global and Transnational Perspectives (Brill), będący pokłosiem działalności Centrum.
W trakcie rozmowy o trendach w polskiej i zagranicznej literaturze dla dzieci i młodzieży podkreślał różnorodność i bogactwo polskiego rynku wydawniczego.

Wywiad można zobaczyć na stronie głównej UWr: https://uwr.edu.pl/o-literaturze-dzieciecej-i-mlodziezowej-w-dniu-dziecka-rozmowa-z-dr-hab-mateuszem-swietlickim/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR36EkROlXauWLi4Jtp71YJU_RUfqS0OXegzG9_Am7mivDfhJvcdjZPf9v0_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Mateusz Świtlicki i Maria Kozan, autorka wywiadu i relacji, Fot. Paweł Piotrowski. Zdjęcie pochodzi ze strony głównej UWr